EmekGüncel

Limter – İş, Pakistanlı bir işçinin iş cinayetinde katledilmesini protesto etti

DİSK Limter - İş Sendikası Tuzla’da iş cinayetlerini protesto etti. Pakistanlı bir işçi 4 gün önce iş cinayetinde yaşamını yitirmişti.

DİSK Limter –İş Sendikası tarafından bu sabah erken saatlerde Tuzla Gemi Tersanesi önünde iş cinayetleri protesto edildi.

Limter-İş Sendikası, gerçekleştirdiği bu eylemle 4 gün önce iş cinayetine kurban giden Pakistanlı bir işçinin ölmesini protesto etti.

Limter İş Sendikası Genel başkanı Kanber Saygılı, tershane işçilerine iş cinayetlerine karşı birlikte mücadele etme çağrısında bulunarak şunları söyledi:

“Mademki işçiyiz kardeşiz demektir”

“Bu tersanede iş sağlığı ve iş güvenliği tedbiri alınmadığı için bugüne kadar bu tersanede 13 işçi arkadaşımız iş kazası sonucu yaşamını yitirdi. Daha 4 gün önce Pakistanlı bir işçi kardeşimiz yaşamını yitirdi. Yine 9 Ocak tarihinde tersanede boya yapan İsmail Koyuncu yaşamını yitirdi. Bu cinayetlerin sorumlusu patronlardır. Pakistanlı deyip geçmeyin. İşçinin nereli olduğu, hangi dili dini olduğu önemli değildir. Mademki işçiyiz kardeşiz demektir. Hangi ülkeden olursa olsun birbirimize sahip çıkmalıyız. Çarklar patrondan yanaysa, ister Almanya’da olsun ister Pakistan’da isterse Türkiye’de olun sorumlu patronlardır. İktidar patronlardan yanaysa, iş cinayetleri kaçınılmazdır. İşçiler birbirimize sahip çıkacak ve birlikte mücadele etmek zorundayız.”

Limter-İş sendikasının bu eylemine, İnşaat İş ve Dev-Yapı İş sendikası da katılarak destek verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu