Güncel

Hüseyin Cevahir Dersim’de mezarı başında anıldı

68 kuşağı devrimci önderlerinden Hüseyin Cevahir katledilişinin 50. yılında Dersim Mazgirt’e bulunan mezarı başında anıldı.

Mahir Çayan ve Ulaş Bardakçı ile birlikte Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi’nin (THKP-C) önder kadrolarından Hüseyin Cevahir, Dersim’in Mazgirt ilçesine bağlı Şobek Köyü’nde bulunan mezarı başında anıldı.

Anmada Mazgirt Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Doğan Halis, Sosyalist Meclisler Federasyonu temsilcisi ve Hüseyin Cevahir’in akrabası Gürbüz Cevahir konuşma yaptı. Anmaya, Sol Parti, SMF ve Dersim Kültür ve Doğa Derneği katıldı.

Mücadeleleri yolumuzu aydınlatsın

Anmada Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) adına konuşan Mustafa Aytaç, “Merhaba Hüseyin Cevahir’in yoldaşları, merhaba Hüseyin Cevahir’in değerli ailesi sizleri SMF adına selamlıyorum.” ifadeleri kullanarak, “Bugün Hüseyin Cevahir’in ölüm yıldönümü, Hüseyin Cevahir’in anması için burada bulunuyoruz. Hüseyin Cevahir Dersim’in yetiştirdiği önder devrimcilerden biriydi. Bugün bizlerde Hüseyin Cevahir’in şahsında bütün devrim şehitlerini bir kez daha anarken onların mücadelesinin yolumuzu aydınlatmasını diliyor hepinizi tekrardan selamlıyorum” dedi.

(Kaynak: Gazete Patika)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu