Kadın

Kırıkkale’de kadın cinayeti

Kırıkkale'de eşini öldürdükten sonra evi ateşe veren M.D. ise sorgusunda cinayeti itiraf etti.

Kırıkkale’de eşini öldürdükten sonra evi ateşe veren M.D., ifade için emniyete götürüldüğü sırada sağlık ekipleri kadının bıçak darbeleriyle yaşamını yitirdiğini belirledi. Cinayete yangın süsü vermek isteyen fail, suçunu itiraf etti.

AKP iktidarı tarafından kadın kazanımlarının bir bir hedef alındığı ülkede, erkek şiddeti dur durak bilmeden devam ediyor. Kırıkkala’de eşi K. D.’yi (56) kesici aletle öldüren M.D. (75), daha sonra cinayetin izlerini silmek adına evini ve otomobilini ateşe verdi.

Olay gece saatlerinde Bahçelievler Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgilere göre, 15 gün önce eşiyle birlikte 3 katlı binadaki daireye taşınan M.D., aralarında yaşanan tartışmanın ardından eşine bıçakla saldırdı. Kadını öldürdükten sonrada evini ve otomobilini ateşe verdi. Çevredeki yurttaşların ihbarı ile olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. M.D., itfaiye ekipleri ile birlikte otomobili söndürme çalışmalarına da katıldı. İfadesi alınmak üzere emniyete götürülen M.D., eşinin yanan evde kaldığını söyledi. Yangının söndürülmesinin ardından eve giren ekipler, kadının cansız bedeniyle karşılaştı. Sağlık ekipleri yaptığı kontrolde, K. D.’nin vücuduna aldığı bıçak darbeleriyle yaşamını yitirdiğini belirledi.

Kadının cenazesi, Yüksek İhtisas Hastanesi morguna kaldırılırken, fail M.D. ise sorgusunda cinayeti itiraf etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu