EmekGüncel

SML Etiket direnişi sürüyor

SML Etiket direnişçileri açıklama yayınlayarak “Direniş çadırımıza gelerek dayanışma içerisinde bizimle birlikte olan tüm üye, direnişçi dostlarımıza ve dostlarımıza teşekkür ederiz” dedi

DEV TEKSTİL üyesi SML Etiket direnişçileri bir açıklama yayınladı. SML Etiket direnişçileri yayınladıkları açıklama ile “Direniş çadırımıza gelerek dayanışma içerisinde bizimle birlikte olan tüm üye, direnişçi dostlarımıza ve dostlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

“SML Etiket fabrikasında 28 Ocak günü işten atılan üyelerimiz ile birlikte 3 Şubat gününden itibaren fabrika önünde direniş çadırımızı kurarak mücadelemizi sürdürdük.

Mücadelemizi fabrika önünde sürdürmekle kalmayıp, SML Etiket’in üretimini yaptığı firmaların önlerine giderek orada da haklılığımızı ve taleplerimizi haykırdık. Ve haykırmaya devam edeceğiz.

İşçilerin iradesini hiçe sayarak, işçilerden habersiz toplu iş sözleşmesine imza atan, işçilere açıklama yapmak için bile tenezzül etmeyen işbirlikçi DİSK Tekstil bürokratlarından ve SML Etiket yönetiminden hesap sormaya devam edeceğiz.

Sendikalar işçilerin öz örgütlülükleridir. Sendikalara çöreklenmiş ihanetçilerden, işbirlikçilerden ve bürokratlardan hesap sormak için mücadeleyi büyütmeliyiz.

SML Etiket’e karşı mücadelemizi çadır direnişi biçimiyle şimdilik sonlandırıyoruz. SML’nin üretimini yaptığı DECATHLON, H&M, MANGO, TOMMY HİLFİGER, ZARA mağazaları ve fabrika önünde farklı biçimlerde mücadelemizi sürdüreceğiz.

Tüm duyarlı kamuoyunu da mücadelemize destek için SML’nin üretim yaptığı mağazalarda dayanışma eylemleri yapmaya davet ediyoruz.

Direniş çadırımıza gelerek dayanışma içerisinde bizimle birlikte olan tüm üye, direnişçi dostlarımıza ve dostlarımıza teşekkür ederiz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu